FDA هیچ نگرانی ایمنی با امولسیفایرهای رایج در سطوح مصرف فعلی پیدا نمی کند

تحقیقات جدید دانشمندان سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) هیچ گونه نگرانی ایمنی در مورد چندین ماده که معمولاً در غذا یافت می شود، نشان نداد. این تحقیق که بر روی موادی به نام امولسیفایرها و به ویژه سدیم کربوکسی متیل سلولز (CMC) و پلی سوربات 80 (P80) متمرکز بود، در پاسخ به تحقیقاتی انجام شد که ادعا می‌کرد این دو ماده تأثیرات منفی بر بدن انسان دارند.

امولسیفایرها در مواد غذایی برای تولید ترکیبی ثابت از دو یا چند ماده مورد استفاده قرار می گیرند. آنها اطمینان حاصل می کنند که مواد مخلوط باقی می مانند و در هیچ مرحله ای از پردازش تا مصرف جدا نمی شوند، که باعث کاهش ضایعات غذا می شود و ظاهر و طعم غذا را جذاب تر می کند. نمونه های رایج غذاهای حاوی امولسیفایر عبارتند از بستنی، سس سالاد، مارگارین، شکلات، نان و سایر محصولات پخته شده، دسرها، آب نبات، پنیر و برخی نوشیدنی ها.

در دو سال گذشته، چند محقق ادعاهایی در مورد تأثیرات احتمالی این مواد بر میکروب‌های روده انسان داشته‌اند. با توجه به اهمیت میکروب های روده در دستگاه گوارش و سلامت کلی، بررسی این ادعاها و اطمینان از ایمن ماندن استفاده از این مواد غذایی رایج مهم بود.

برای درک درستی ادعاهای محققان، تیمی از دانشمندان سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) چندین امولسیفایر که معمولاً در مواد غذایی استفاده می‌شوند را بررسی کردند تا مشخص کنند که آیا این مواد می‌توانند خطری برای سلامت انسان داشته باشند یا خیر. این مطالعه بر روی CMC و P80 متمرکز شد که در تحقیقات منفی نقش داشتند.

یافته های FDA مستقیماً تحقیقات قبلی را که این دو ماده را با اختلال در میکروب های روده مرتبط می کند، رد می کند. این یافته ها همچنین سؤالات جدی در مورد اعتبار ادعاهایی ایجاد می کند که به طور خاص CMC و P80 و به طور کلی همه امولسیفایرها اثرات منفی دیگری را بر بدن ایجاد می کنند.

این مطالعه قرار گرفتن در معرض رژیم غذایی با امولسیفایرها را در طی دو دوره زمانی مختلف بررسی کرد. بر اساس سطوح مصرف روزانه قابل قبول (ADI) ایجاد شده توسط کمیته مشترک FAO/WHO در مورد افزودنی های غذایی، یک کمیته علمی متخصص بین المللی که به طور مشترک توسط سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (FAO) و سازمان بهداشت جهانی اداره می شود. (که). یافته های کلیدی مطالعه FDA شامل موارد زیر بود:

  • میزان امولسیفایرهای موجود در مواد غذایی مصرفی طی 15 سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش نیافته است.
  • از هفت امولسیفایر آزمایش‌شده، CMC و P80 هر دو در طیف پایین‌تری برای قرار گرفتن در معرض در سطوح فعلی خود قرار داشتند.

یافته های FDA شواهد قابل توجهی ارائه می دهد که امولسیفایرها در سطوحی که در حال حاضر مصرف می شوند ایمن باقی می مانند و ادعاهایی که نشان می دهد این مواد مضر هستند معتبر نیستند. در حالی که بررسی مداوم مواد مورد استفاده در غذا و اطمینان از ایمن ماندن آنها مهم است، بازبینی تحقیقات جدیدی که نتیجه‌گیری‌های منفی به دست می‌آورد و اعتبار آن را از طریق تحقیقات و تحقیقات بیشتر توسط دانشمندان واجد شرایط مانند آن‌ها در FDA به همان اندازه مهم است.

برای مطالعه چکیده و کامل مطالعه کلیک کنید اینجا.


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *