5 هزینه پنهان تعویق سرمایه گذاری در تجارت دیجیتال

تنها در سال 2020، تجارت دیجیتال رشد کرد 44 درصد، از رشد 15 درصدی در سال 2019. اکنون به نقطه اوج رسیده‌ایم که خریداران انتظار تجربه دیجیتالی دارند – و هیچ صنعتی نمی‌تواند از این تغییر اجتناب کند. به ویژه برای شرکت های شیمیایی، عدم سرمایه گذاری در تجارت دیجیتال هزینه های پنهان قابل توجهی دارد. ممکن است فکر کنید با به تعویق انداختن سرمایه‌گذاری به تاریخ بعدی، در پول خود صرفه‌جویی می‌کنید، اما واقعیت این است که هزینه‌هایی به شکل زمان، درآمد از دست رفته، آسیب‌پذیری‌ها و شکست در رقابت هزینه می‌کند.

1. فرصت های تجاری از دست رفته تجارت دیجیتالی صرفاً یک موضوع راحتی برای خریداران نیست – بلکه در مورد ایجاد وفاداری با مشتریان است. مطالعات اخیر نشان می دهد که احتمال برندهایی که تجربه دیجیتالی با کیفیت بالایی دارند 2 برابر بیشتر است به عنوان تامین کننده ترجیحی معرفی شود. به عنوان یک تولید کننده مواد شیمیایی در رقابت تنگاتنگ با سایر برندها، نامگذاری به عنوان تامین کننده ترجیحی یک پیروزی تجاری مهم است.

به تعویق انداختن سرمایه گذاری در تجارت دیجیتال ممکن است در حال حاضر چند دلار صرفه جویی شود، اما شما در قراردادهای احتمالی ضرر می کنید. این نه تنها به معنای معاملات کمتر است، بلکه به معنای پایه هزینه بالاتر است، زیرا برای بستن همان درآمدهایی که می‌توانید با تجربه تجارت دیجیتال با کیفیت بالا به دست آورید، به تلاش‌های فروش بیشتری نیاز دارید.

این چیزی است که BASF، یک رهبر جهانی در صنعت شیمیایی، متوجه شده است. در ابتدا، تیم تجاری BASF برای راه‌اندازی a پورتال تجارت دیجیتال برای OPPANOL® خط تولید در ابتدا، اما در سال پس از اجرای نهایی، بیش از 40 درصد رشد داشت. علاوه بر این، شرکت شاهد کاهش قابل توجهی در هزینه ها در هنگام مدیریت فروش طولانی مدت بود.

2. درآمد مکرر از دست رفته

بیش از نیمی از خریداران B2B انتظار داشته باشید که فروشنده به آنها یادآوری کند وقتی نوبت به سفارش مجدد رسید این کار را می توان به صورت دستی انجام داد، اما فرآیندی زمان بر است و مستعد خطای انسانی است. سرمایه‌گذاری مناسب تجارت دیجیتال به این معنی است که می‌توانید فرآیند سفارش‌دهی مجدد را خودکار کنید – از یادآوری‌ها تا پردازش پرداخت – فرصتی برای ایجاد یک جریان درآمد مکرر از مشتریان وفادار ایجاد کنید.

علاوه بر این، یادآوری خودکار روشی مفید برای جذب مشتریان کوچکتر است که برای تیم فروش شما کوچکتر از آن است که تمرکز شخصی روی آنها بگذارد. با استفاده از فناوری، می توانید درآمدهای تکراری بیشتری را با حاشیه ای که در فرآیند فروش دستی از دست می دهید، بدست آورید. یکی از مشتریان Agilis که یادآورهای خودکار را اجرا کرد، شاهد افزایش 60 درصدی خریدهای تکراری از مشتریان فعلی بود. برنامه‌ریزی یادآوری‌ها برای شرکت هزینه‌ای نداشت، اما درآمد و وفاداری قابل توجهی به آن اضافه کرد.

3. فرصت از دست رفته برای گسترش به بازارهای سودآور Deloitte 2021 چشم انداز صنایع شیمیایی دریافتند که یک اولویت کلیدی برای شرکت های شیمیایی تغییر یا گسترش به بازارهای جدید، مانند مراقبت های بهداشتی و الکترونیک است. این نوع تغییر مستلزم تغییرات عملیاتی داخلی زیادی است – از برنامه های بازاریابی گرفته تا استراتژی فروش تا توسعه محصول داخلی.

سرمایه‌گذاری در تجارت دیجیتال، بهینه‌سازی تلاش‌های بازاریابی و فروش را آسان می‌کند و زمان و منابع را برای شرکت برای سرمایه‌گذاری در جاهای دیگر آزاد می‌کند. بدون این سرمایه‌گذاری، رهبران شرکت‌های شیمیایی در مدیریت فروش و بازاریابی روزانه کسب‌وکار گیر می‌کنند و قادر به اولویت‌بندی بخش‌های سودآور به‌اندازه کافی سریع برای برنده شدن معاملات جدید نیستند.

Astro Chemicals، یک توزیع کننده مواد شیمیایی منطقه ای و مشتری Agilis، این تجربه را داشت. این شرکت توانست وارد بخش جدیدی از بازار شود. به دلیل ویژگی داخلی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) پورتال، محصولات توزیع کننده از طریق جستجوی ساده در گوگل توسط بسیاری از مشتریان بالقوه پیدا شد. در عرض یک سال، این شرکت چندین مشتری جدید را در بازاری به دست آورد که قبلاً قادر به نفوذ در آنها نبودند.

4. افزایش خطر آسیب پذیری

سرمایه‌گذاری در تجارت دیجیتال فقط راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین یا به‌روزرسانی وب‌سایت شما نیست، بلکه آینده کسب‌وکار شما را در برابر آسیب‌پذیری‌های متعدد محافظت می‌کند.

امنیت بیشتر: کار با پلتفرم‌های تجارت دیجیتال هدفمند برای صنایع شیمیایی، از رمزگذاری و بهترین اقدامات امنیتی در کلاس خود بهره مند می شوید. حافظه نهادی قوی تر: دنیای کار در حال تغییر است و مردم دیگر برای تمام حرفه خود در یک شرکت نمی مانند. داشتن یک پلتفرم تجارت دیجیتال که داده های مشتری را در یک پورتال مرکزی جمع آوری می کند به این معنی است که وقتی شخصی سازمان را ترک می کند هیچ حافظه سازمانی را از دست نمی دهید. توانایی بیشتر برای ایجاد بینش: تیم فروش شما همیشه به مشتریان با ارزش بالا توجه شخصی می‌کند، اما پلتفرم تجاری شما می‌تواند داده‌ها را از تمام مشتریان کوچک‌تر شما جذب کند تا بینش‌هایی با کیفیت بالا ایجاد کند که می‌توانید در تلاش‌های بعدی فروش و بازاریابی خود از آنها استفاده کنید.
5. شکست در رقابت

بیش از نیمی (58%) از خریداران مواد شیمیایی گفتند که ارائه دهندگان را تغییر خواهند داد اگر ترجیحات آنها (از جمله تجربیات دیجیتال) برآورده نشود. این بدان معنی است که تاخیر در سرمایه گذاری در تجارت دیجیتال برای شما مشتریان جدید هزینه دارد و به طور بالقوه پایگاه مشتری شما را کاهش می دهد. از آنجایی که خریداران B2B بیشتری تقاضای تجربه دیجیتالی دارند، ارائه نکردن آن تجربه ضربه مستقیمی به سود شما خواهد شد.

اما خبر خوبی نیز در این زمینه وجود دارد: شرکت‌های شیمیایی که در تجارت دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، تمام مشتریانی را به دست می‌آورند که از رقابت شما خسته شده‌اند که تجربیات دیجیتالی ارائه نمی‌دهد.

صنایع سنتی نیاز به نوآوری دارند

صنایع شیمیایی بستری در اقتصاد مدرن ما است. با این حال، این بدان معنا نیست که تولیدکنندگان مواد شیمیایی از سرمایه گذاری در فناوری جدید معاف هستند. در حالی که مواد شیمیایی بخشی ضروری از زندگی روزمره هستند، تغییر انتظارات مشتریان به این معنی است که کسب‌وکارها برای حفظ برتری خود باید نوآوری کنند. اگر این کار را نکنید، در معرض خطر از دست دادن فرصت های عظیم و سوق دادن مشتریان به سمت رقابت خود قرار می گیرید.

اگر به دنبال راه حل های دیجیتالی برای صنایع شیمیایی هستید، یک دمو رایگان و بدون اجبار Agilis را برنامه ریزی کنید. اینجا.

با جدیدترین اخبار، استراتژی‌ها و دیدگاه‌های کسب‌وکار ویدیویی که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می‌شود، به‌روز باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *